Dieta przez internet

Czasami chcemy poprawić swoją wagę, ale ciężko jest samemu ustalić sobie dietę, która pozwoli nam schudnąć i jednocześnie dostarczy nam wszystkich składników odżywczych – a przecież nie chcemy zrobić sobie krzywdy. Dlatego też dobrze zasięgnąć jakiejś porady – i wbrew pozorom, wcale nie wymaga to wychodzenia z domu – wszystko można załatwić przez internet.

Porada dietetyka online

dieta onlineOstatnio zauważyłam, że przybrałam na wagę – nie kontrolowałam tego co jem i często po prostu przesadzałam z ilością kalorii, ponieważ nigdy ich nie kontrolowałam. Kiedy jednak moje ukochane ubrania zaczęły robić się na mnie za ciasne to wiedziałam, że trzeba coś zmienić. Jednocześnie nie miałam ochoty jechać kilkaset kilometrów do jakiegoś dobrego dietetyka, bo nie miałam czasu na takie wyjazdy. Przyjaciółka powiedziała mi, że możliwa jest dieta online – za odpowiednią opłatą konsultuję się z jakimś dobrym dietetykiem i rozmawiam z nim, a on na podstawie tego co powiedziałam, ustala mi dietę. Pomysł wydał mi się wręcz wyborny, więc znalazłam odpowiednią stronę i skontaktowałam się z dietetykiem – została mi zadana spora ilość pytań o mój tryb życia i dotychczasowe nawyki żywieniowe i na podstawie tego specjalnie dla mnie została przygotowana odpowiednia dieta. Osoba, z którą się konsultowałam była bardzo kontaktowa i dzięki niej czułam się podbudowana – a dieta, którą dostałam, zdziałała prawdziwe cuda.

Może nam się wydawać, że dieta online to głupota – nic bardziej mylnego. Taka dieta działa tak samo dobrze jak wizyta u dietetyka, tylko w tym przypadku nie musimy nawet wychodzić z domu, czyli tak właściwie są to same plusy. Jeżeli więc nie czujemy się dobrze ze swoją sylwetką, to warto zainwestować w coś takiego – na pewno będziemy szczęśliwi.