Czym są płyty laminam?

Kamienne posadzki w odróżnieniu od standardowych paneli stają się coraz bardziej popularne. Idealnym zastosowaniem na takie posadzki kamienne jest wykorzystanie płyt laminam, których głównym materiałem są spieki kwarcowe.
blat kuchennySpieki kwarcowe stanowią swoisty materiał, który właściwie można nazwać naturalny, lecz ze względu na zastosowane procesy technologiczny jego ukształtowanie nie trwało miliony lat jak to ma miejsce w naturze, ale kilkadziesiąt minut poddanych ekstremalnym warunkom, jakie mogłyby odpowiadać tym jakie występują głęboko pod ziemią. Swoista mieszanina pyłów związanych z iłów łupkowych, skały granitowe oraz pigmentów ceramicznych poddana ekstremalnym warunkom takim jak temperatura przeszło tysiąca czy ciśnienie ponad ośmiu tysięcy ton na metr kwadratowy. Takie warunki pod wpływem których znajdują się materiały przez kilkadziesiąt minut szybko przekształcają się w kamienną płytę o wyjątkowej wytrzymałości mechanicznej oraz cechującej się niezwykłą gładkością, która stanowi jeden z największych atutów takich płyt, zaraz po niezwykłym i niepowtarzalnym wzorze jaki znajduje się na jego powierzchni. Sama grubość płyty waha się pomiędzy kilkoma milimetrami a kilkoma centymetrami i jest całkowicie zależna od decyzji zleceniodawcy i specyfiki przeznaczenia takiej płyty.
A możliwości zastosowania płyty są bardzo różne. Od takich elementów jak płyty ozdobne, które ustawiane są głównie na posadzki kamienne warszawa czy ściany po wyjątkowe i niepowtarzalne blaty kuchenne, które powstają poprzez połączenie kilku cieńszych płyt z ułożeniem specjalistycznej wkładki materiałowej pomiędzy nie w celu zwiększenia jej wytrzymałości mechanicznej oraz uderzeniowej, które mogą powstać podczas przyrządzania posiłku. Jednocześnie taki blat stanowi niezwykle uniwersalne i praktyczne miejsce ze względu na jego materiał, który praktycznie nie wymaga pielęgnacji poza przetarciem, a wszelkie części stałe, okruszki czy brud nie mają większych punktów zaczepnych, które mogłyby sprawić, że czyszczenie wiązałoby się z mozolnymi szorowaniami. Płyty blatów wykonane głównie ze spieków kwarcowych wystarczy głównie przetrzeć co sprawia, że stanowią bardzo praktyczne elementy o dodatkowych walorach dekoracyjnych.
Z tego właśnie względu warszawa, która posiada bardzo dużo ekskluzywnych hoteli postawiła na takie rodzaje blatów, które dzięki swoim właściwościom są wyjątkowo reprezentatywne jak i bardzo łatwe w utrzymaniu.