Czym jest Speedbox?

 

Rowery elektryczne to pojazdy na wskroś nowoczesne, przy których konstruowaniu korzysta się z najlepszych komponentów. Wiele z nich wyposażonych jest w najwyższej jakości silniki i baterie, ale część z ich posiadaczy i tak decyduje się na specyficzny formę e-tuningu.

Niedrogie Speedboxy do silników Yamahy

speedbox yamahaRowery elektryczne mogą poruszać się z maksymalną prędkością dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Dla osób, które przemieszczają się głównie w celach rekreacyjnych lub traktują tego rodzaju jednoślad, jako środek codziennego transportu, jest ona wystarczająca, jednakże są też użytkownicy, które chcą wycisnąć ze swoich rowerów maksimum mocy. Dlatego też, wielu z nich, decyduje się na zakup specjalnego urządzenia, zwanego chipem, które znosi ograniczenie prędkości, jakie jest standardem w tego rodzaju jednośladach. W rowerach elektrycznych, najczęściej, fabrycznie montowanymi silnikami są te pochodzące od Yamahy, toteż największa liczba chipów jest kompatybilna właśnie z nimi. Speedbox Yamaha jest dostępny już za około sześćset-siedemset złotych, co biorąc pod uwagę korzyści płynące z jego zastosowania, nie jest ceną wygórowaną. Jego instalacja jest bardzo prosta i dokona jej bez problemu każdy, tak mężczyzna, jak i kobieta. Gdy chodzi o funkcję wyłączenia ogranicznika prędkości, to, w zależności od modelu posiadanego roweru, jego maksymalna prędkość, po zainstalowaniu chipu, może wynosić czterdzieści, pięćdziesiąt, a nawet sześćdziesiąt kilometrów na godzinę.

Na uwadze jednak mieć należy iż korzystanie ze Speedboxa na drogach publicznych, ścieżkach rowerowych i w parkach jest w niektórych krajach zakazane. Dlatego też, korzystanie z niego powinno odbywać się wyłącznie na terenie prywatnym i na własną odpowiedzialność.