Czy zakup towarów w Chinach się opłaca?

 

Od kilkunastu lat coraz więcej firm decyduje się na ścisła współpracę z krajami azjatyckimi. Można tam bowiem zakupywać towary i surowce w znacznie bardziej korzystnych cenach. Dzięki temu firmy mogą zrezygnować z zamawiania produktów i surowców u krajowych producentów, co umożliwia osiągnięcie większej marży ze sprzedaży.

Jak eksportuje się towary z Chin?

eksport towaru z chin do polskiW obecnych czasach coraz większa rolę w krajowej gospodarce odgrywa eksport. Szczególnie często importuje się towary z Chin jak również innych krajów azjatyckich. Dzięki tmeu krajowi sprzedawcy czy też firmy mogą w znacznym stopniu ograniczyć koszty związane z koniecznością zakupu towarów. Szczególną role w eksporcie zagranicznym odgrywa zorganizowany eksport towaru z Chin do Polski. To właśnie w tym kraju bowiem najwięcej firm zaopatruje się towary, które później zostają sprzedawane pod ich marką, po dostosowaniu ich oprogramowania i funkcji do wymogów prawa europejskiego. Bardzo popularne stało zakupywanie elektroniki w Chinach, gdyż ceny produkcji w tym kraju są znacznie niższe niż w Europie, co umożliwia sprzedaż towarów ze znacznie wyższa marzą. Oprócz jednak dostosowania towarów z Chin do Europejskich wymogów, należy pamiętać co tym, że eksport z Chin jest poddany ścisłym regulacjom prawnym. Dotyczą one w szczególności kwestii podatku Vat, który trzeba opłacać każdorazowo, gdy towar dotrze do Polski. Po spełnieniu pewnych wymogów i załatwieniu formalności, możliwe jest jednak znaczne ograniczenie kosztów związanych z podatkiem VAT, dzięki uproszczonej formule eksportu.

W obecnych czasach coraz większą rolę odgrywa sprowadzanie towarów z krajów azjatyckich. Krajowe firmy mogą bowiem zakupić tam towary w bardzo niskich cenach i sprzedawać je z niezwykle korzystną marża. Szczególnie korzystne jest sprowadzanie towarów z Chin.