Czy warto zainwestować w sesję ślubną?

Profesjonalnie wykonana ślubna sesja zdjęciowa to niemały wydatek, ale jednocześnie jedna z najpiękniejszych pamiątek, jakie pozostaną na lata po tym jedynym, wyjątkowym dniu. Oczywiście sumy, na jakie wyceniane są przez fotografów konkretne sesje, zależą w głównej mierze od charakteru, jaki przybierze komplet fotografii . Obecnie możliwe jest wykonywanie zarówno zdjęć studyjnych, jak i plenerowych. Konkretny fotograf może zaproponować także przygotowanie fotoreportażu z dnia ślubu, w którym będą mieściły się ujęcia złapane niby przypadkiem, prezentujące punkt widzenia cichego obserwatora wyjątkowych wydarzeń.

Zdjęcia ślubne w plenerze czy studiu?

 

zdjęcia ślubneOstateczna kwota, jaką trzeba uiścić na rzecz fotografa zależy także od wielu innych czynników, takich jak wymiar świadczonych usług, łączny czas i zakres przeprowadzonych prac oraz prestiż osoby lub firmy wykonującej wszystkie te zadania. Studyjna sesja zdjęciowa zostanie wyceniona inaczej, niż zdjęcia plenerowe, a jeszcze inną wycenę uzyska fotoreportaż, na przygotowanie którego fotograf poświęcił cały dzień, towarzysząc na każdym kroku parze wstępującej na nową drogę życia.
Zadowolenie klientów to nie tylko ostateczna jakość zamówionej usługi, ale także wszystkie okoliczności, jakie składały się na współpracę z fotografem. Osoba odpowiedzialna za sporządzenie i obróbkę zdjęć powinna być specjalistą od tych zadań technicznych, których wykonania wymaga zadanie. Jednocześnie jednak fotograf powinien odznaczać się pewnym stopniem wrażliwości – nie tylko estetycznej, ale również tego rodzaju empatii, który pomoże mu nawiązać dobry kontakt z fotografowaną parą oraz sprostać ich oczekiwaniom co do artystycznego kształtu zdjęć.

Jeżeli uzyskany efekt spełnia, a nawet przekracza wyobrażenia i oczekiwania nowożeńców, prawdopodobnie nie będą oni żałowali wydanych na ten cel pieniędzy. Udane zdjęcia ślubne są w pewnym sensie rzeczą bezcenną, wyjątkową pamiątką, która pozostanie w założonej właśnie przez szczęśliwych nowożeńców rodzinie na czas nawet wielu kolejnych pokoleń.