Czy warto zainstalować ogrzewanie nadmuchowe?

Budowa domu wiąże się z podejmowaniem niełatwych decyzji. Jedną z takich na pewno jest wybór ogrzewania do domu. Wybór instalacji grzewczej wiąże się z decyzja na lata, bowiem przebudowa jest kosztowna. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie nadmuchowe i właśnie tego typu sposobowi ogrzewania poświęcimy ten artykuł.

Plusy ogrzewania nadmuchowego

solidny piec nadmuchowyŹródło ciepła systemu nadmuchowego może stanowić pompa ciepła bądź piec nadmuchowy. Z racji, że główną zaletą ogrzewania nadmuchowego jest niska, cena znacznie lepszym rozwiązaniem będzie solidny piec nadmuchowy, gdyż jest on dużo tańszy aniżeli pompa ciepła. Poza tym nowoczesna technologia podajnika opału, sprawi że użytkowanie pieca nie jest już koniecznym, codziennym zabiegiem. Dzisiejsze piece nadmuchowe dysponują specjalnym dozownikiem, dzięki czemu sam dozuje sobie co jakiś czas odpowiednią dawkę opału, odbarczając nas od konieczności co kilka godzin zapodawania paliwa. Zwykle wybór pieca rozgrywa się pomiędzy piecem nadmuchowym a gazowym. Każdej osobie, której zależy na niższych kosztach ogrzewania radzimy wybrać piec nadmuchowy, gdyż ceny ekogroszku czy węgla są znacznie niższe aniżeli gazu. Jeśli zaś chodzi o sam system ogrzewania nadmuchowego to zdecydowanie warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie pozwala na ogrzanie domu w bardzo krótkim czasie, albowiem od chwili uruchomienia, wystarczy kilka chwil by przyjemne ciepło odczuć w całym domu. Zastosowanie ogrzewania nadmuchowego wyklucza także całkowicie problem z zamarzającą wodą w rurach, dzięki czemu podczas dłuższego, zimowego wyjazdu spokojnie możemy wyłączyć ogrzewanie nie martwiąc się o skutki uboczne.

Ponadto ogrzewanie nadmuchowe daje nam większe możliwości aranżacyjne bowiem nie wymaga ono instalacji, zajmujących miejsce grzejników, a jedynie kratek nawiewnych. Ogrzewanie nadmuchowe jest również skutecznym sposobem na oczyszczenie powietrza wewnątrz domu z alergenów, dzięki instalacji w tunelach specjalnych filtrów powietrza.