Czy warto inwestować w główki fryzjerskie?

Praca fryzjera wbrew pozorom jest niezwykle odpowiedzialnym zajęciem. Nic więc dziwnego, że wszelkiego rodzaju upięcia i strzyżenie uprzednio realizowane są na główkach fryzjerskich. To właśnie dzięki nim młodzi fryzjerzy mają możliwość szlifowania swoich umiejętności. Jak w takim razie wybierać te elementy, aby dawały pełne pole możliwości i był najbardziej zbliżone do warunków realnej pracy fryzjera? 

Trening na główkach fryzjerskich 

główki fryzjerskieSame główki fryzjerskie są elementami, których nie może zabraknąć w wyposażeniu każdego początkującego fryzjera. Podczas tych ćwiczeń warunki pracy są najbardziej zbliżone do tych, z którymi pracownik ma styczność w zakładzie fryzjerskim. Na nich możemy dowolnie modyfikować fryzury, uzupełniając je o mocne cięcia, bez obaw, że klient po spojrzeniu w lustro wybiegnie z płaczem z salonu. Główki fryzjerskie nie występują tylko i wyłącznie w jednym modelu. Dzięki możliwości wyboru dowolnego kształtu mamy możliwość zaznajomienia się z różnymi typami. Możemy nawet zakupić modele męskie z brodą. Przy wyborze główek treningowych ważny jest nie tylko ich kształt, ale również rodzaj włosa. Zdecydowanie bardziej polecane są modele, których włosy najbardziej przypominają, te które mają klienci. Taki typ włosa daje niemal idealne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jednak jak łatwo się domyślić taki typ włosa niesie ze sobą znacznie wyższą cenę. Jeśli więc jesteśmy osobami początkującymi nie musimy od razu inwestować w główki z najwyższej półki. 

Główki treningowe z włosami sztucznymi to doskonały wybór na początek przygody z fryzjerstwem, gdy jeszcze nie mamy pewności co do nowej pasji. Mimo że nie są do złudzenia podobne do włosów klientem, na nich również możemy wyczarować wiele fryzur i cięć. Zwróćmy jednak uwagę na skład sztucznych włosów – wybierajmy te, które mają w składzie proteiny.