Czy podłoga z drewna jest wytrzymała?

 

Nadszedł czas gruntownego remontu mojego mieszkania, i cały czas zastanawiam się jakie podłogi wybrać, chciałabym, żeby były piękne ale także trwałe i co najważniejsze wygodne w użytkowaniu i sprzątaniu, a muszę dodać, że sprzątam naprawdę często ponieważ mam dwójkę dzieci psa i kota, także okruchów i sierści na podłodze jest mnóstwo, i jak to dzieci czasem coś upuszczą lub uderzą zabawkami dlatego ważna jest trwałość.

Wytrzymała podłoga z drewna

podłogi drewnianeOd samego początku wiedziałam, że jeśli chodzi o podłogi w moim mieszkaniu to kuchnia, przedpokój oraz łazienka będzie wyłożona kaflami, natomiast sporym problem okazało się wybranie materiału na podłogi w pokojach oraz salonie, ponieważ zawsze bardzo podobało mi się naturalne drewno od razu skłaniałam się do położenia podłogi drewnianej, ale mój szanowny małżonek nie był przekonany co do trwałości tego rozwiązania i proponował znane nam wszystkim panele podłogowe, które drewno imitują a nawet pokusił się o propozycję położenia kafli, które również drewno imitują. Mi się te pomysły za bardzo nie spodobały, dlatego rozpoczęłam poszukiwania argumentów, którymi udałoby mi się szanownego Pana przekonać, że podłogi drewniane będą dla nas idealnym rozwiązaniem i o to najważniejsze informacje, które udało mi  się zebrać. Jak zawsze najważniejsze są materiały dobrej jakości i oczywiście najlepszy fachowiec jakie tylko uda się znaleźć, dowiedziałam się, że jeśli użyjemy dobrej jakości drewna nie ma mowy o wgnieceniach i tym podobnych uszkodzeniach i, że jeśli wycyklinujemy i polakierujemy podłogi drewniane to w niczym nie będą się różnić od tak popularnych paneli podłogowych, a nawet dzięki lakierowaniu jest mniejsze prawdopodobieństwo napuchnięcia podłogi po wylaniu na przykład wody. Z posiadana wiedzą udałam się do mojego męża i już bez większych problemów namówiłam go na podłogi z drewna.

Podsumowując mamy piękne drewniane podłogi w prawie całym domu, zdecydowaliśmy się ułożyć je w jodełkę i jestem zachwycona efektem końcowym, oczywiście nie tylko ja ponieważ zachwytów naszych znajomych nie ma końca. Jeśli chodzi o aspekty techniczne, również nie mam żadnych zastrzeżeń sprząta się świetnie, nic się nie niszczy i naprawdę bardzo mnie cieszy, więc z czystym sumieniem wszystkich znajomych namawiam do założenia drewnianych podług w swoich domach.