Czy adidas ZZ Flux to obuwie sportowe?

Przymiotnikiem nadawanym butom adidas ZX Flux jest zwykle obuwie „lifestylowe”. Oznacza to, że są to doskonałe buty miejskie. I chociaż niekoniecznie są przeznaczone do biegania na długie dystanse, to świetnie nadadzą się jako codzienne obuwie, element sportowego wyposażenia na siłownie lub stylowy dodatek.

Technologie w butach adidas ZX Flux

zx fluxStylowo minimalistyczne buty adidas ZX Flux dają wiele możliwości użytkownikowi. Występują w modelach męskich, damskich i dziecięcych. Charakteryzują się wysokim poziomem przepuszczalności powietrza, dzięki lekkiej siateczce pokrywającej but. Intensywne użytkowanie obuwia nie będzie sprawiało bólu w pięcie dzięki wyprofilowanej klatce w tylnej części obuwia. Można je wybrać na długie spacery po równym podłożu, na przykład w sytuacjach zwiedzania miast lub uprawiania lekkiego joggingu. Technologie zastosowane w zaprojektowaniu modelu ZX Flux to między innymi system amortyzacji Boost, który wspomaga bardziej dynamiczne odbicie od podłoża. Odciąża to stawy w momencie wkładania większej energii w nacisk stopy na nawierzchnię. Dodatkowo buty te wyposażone są w cholewkę adidas Primeknit, która doskonale dopasowuje się do stopy oraz zapobiega przesuwaniu się jej w bucie. Torsion System zawarty w podeszwie sprawia, że krok jest dużo bardziej stabilny z dodatkowym wzmocnieniem przyczepności do powierzchni. Zawarcie w modelu adidas ZX Flux tych technologii sprawia, że jest to but idealny na miejskie wyprawy.

Zaprojektowanie butów adidas ZX Flux zdecydowanie pasuje do określenia ich miane obuwia „lifestylowego”. Idealnie dopasowują się do stopy, dzięki czemu są obuwiem dostosowanym do codziennego noszenia. Można w nich ćwiczyć, długo spacerować i dodawać je jako akcesoria do różnych stylów, dzięki kilku dostępnym kolorom.