Cykliczne serwisowanie przyczep

 

Przyczepy w samochodach dostawczych oraz ciężarowych muszą przechodzić regularnie przegląd, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale również innych uczestników ruchu drogowego – nawet pieszych. Aby bezproblemowo przejść przez przegląd warto jest korzystać z usług serwisowych, w których naprawiane są na bieżąco wszystkie usterki, bez względu na ich rozmiar.

Serwisowanie przyczep ciężarowych i dostawczych

serwis przyczepSerwis zazwyczaj nie trwa szczególnie długo, ponieważ przyczepy nie doznają szczególnie często usterek. Jednak trzeba również sprawdzać, czy dana przyczepa przejdzie aktualny przegląd techniczny, ważny na rok. Dobry serwis przyczep ma sprawić, że nie tylko usterki zostaną naprawione, ale także zostaną wyeliminowane czynniki, które mogą spowodować problem z uzyskaniem pozwolenia do jazdy. Poza tym stale wymieniane podczas serwisu są żarówki, które mają ślady świadczące o tym, że mogą się przepalić. Sprawdzany i oceniany jest stan blacharski. Wczesne wykrycie problemu sprawi, że blacha będzie mogła zostać miejscowo zakonserwowana i nie będzie trzeba po jakimś czasie robić kosztownych napraw. Sprawdza się także ciśnienie w oponach i ich stan. Jednak tutaj nie trzeba się martwić o zbyt częstą wymianę opon, gdyż wystarczy to zrobić raz na osiem lat, chyba, że szybciej zużyjemy bieżnik. Przypomnijmy, że minimalna grubość bieżnika to jeden i sześć dziesiątych milimetra.

Serwisowanie przyczepy sprawia, że nie ma szans na problemy z uzyskaniem przeglądu technicznego na cały rok. Firmy transportowe inwestują w usługi serwisantów, które nierzadko wykonywane są na parkingu danego przewoźnika. Chodzi o to, że serwisant przyjeżdża ze swoim sprzętem i sprawdza na raz wszystkie pojazdy, przez co nie trzeba do niego co chwilę przyjeżdżać.