Co to jest e-liquid? – papierosy elektroniczne

Wiadomo, że papierosy elektroniczne muszą być czymś zasilane. Zazwyczaj jest to akumulator, który raz na jakiś czas trzeba naładować. Inaczej nie będzie działał. Jednak takie naładowanie wystarcza na naprawdę bardzo długi czas. Jednak akumulator to nie jedyna część, z której składają się takie papierosy. Główną ich częścią jest bowiem e-liquid.

papierosy elektroniczneJest to nic innego jak płyn, który wlewa się do e-papierosa. Taki płyn zawiera glikol, glicerynę, nikotynę oraz aromat. Na rynku na pewno znajdziemy także płyny, które nie mają w sobie ani grama nikotyny. Jeśli chodzi o osoby palące takie papierosy to mają oni wybór. Sami mogą dopasować ilość nikotyny do swoich potrzeb. Zazwyczaj osoby, które rzucają palenie na początku wybierają płyny, które mają dużą ilość nikotyny. Jednak z czasem zmniejszają sobie jej dawkę.
W ostateczności przechodzą do płynu, który nie ma w ogóle nikotyny. Takie urządzenia pozwoliły już naprawdę wielu osobom rzucić palenie. Każda osoba może nie tylko wybrać odpowiednie dla siebie stężenie nikotyny, ale również może wybrać na przykład jakiś aromat. Na rynku znajdziemy naprawdę przeróżne. Można na przykład palić papierosy które mają zapach i smak owocowy lub czekoladowy. Można wybrać płyn bezwonny lub o smaku nikotyny. To palacz decyduje o tym co pali, gdyż to on napełnia pojemniczek w swoim elektronicznym papierosie.
Jeśli chodzi o przechowywanie takiego płynu to zazwyczaj jest on sprzedawany w pojemnikach, które mają pojemność 10 ml. Pojemniki takie przystosowane są do tego, aby samodzielnie przy ich pomocy uzupełniać płyn w papierosie. Mówi się o tym, żeby płyn przechowywać w ciemnych oraz chłodnych miejscach. Najlepiej byłoby także przechowywać go w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Nikotyna bowiem pod wpływem światła oraz tlenu traci swoje właściwości. Warto wiedzieć o tym, że papierosy elektroniczne nie wydzielają żadnych smolistych substancji. To właśnie tego typu substancje działają w bardzo szkodliwy sposób na ludzki organizm. To wdychanie tych substancji może prowadzić na przykład do powstawania chorób nowotworowych.