Ciekawy rodzaj nitów

 

Nity był bardzo popularne w dwudziestym wieku. Wykorzystywano je na bardzo szeroką skalę w procesie nitowania, czyli w procesie, który umożliwiał skuteczne i trwałe łączenie ze sobą różnych elementów konstrukcyjnych. Nie każdy wie, że istnieje wiele rodzajów nitów. Niektóre z nich wciąż są wykorzystywane w technice. Co prawda nie na tak szeroką skalę, jak kiedyś, ale to wciąż skuteczny sposób na łączenie elementów.

Interesujący rodzaj nitów

nity zrywalneBardzo ciekawym i interesującym rodzajem nitów, są nity zrywalne. Jest to element mocowania mechanicznego, który składa się z tak zwanej tulejki oraz gwoździa. Do mocowania elementów za pomocą nitów zrywalnych stosuje się nitownicę. Cały proces polega na tym, że nit jest wsuwany przez wspomniane narzędzie do otworu biegnącego przez powierzchnię obu elementów, które mają być ze sobą połączone. Potem nit nie może być już rozłączony, czyli na stałe jest umieszczony we wspomnianym otworze. Dzięki temu połączenie jest naprawdę trwałe i na pewno wytrzyma długie lata. I choć w dzisiejszych czasach nity stosuje się bardzo rzadko, to mimo wszystko są nadal bardzo dobrym sposobem na łączenie elementów konstrukcyjnych. Na rynku wciąż działa wiele firm, które zajmują się produkcją nitownic i nitów zrywalnych, które są stosowane w tych urządzeniach. Dzięki temu technicy mają cały czas możliwość zakupu profesjonalnych nitów oraz nitownic, dzięki którym proces łączenie elementów jest bardzo łatwe.

Podsumowując nit zrywalny to szczególny rodzaj metalowych elementów, które są stosowane w nitownicach w procesie nitowania, czyli łączenia różnych elementów konstrukcyjnych. Nity mimo rozwoju techniki nadal są stosowane przez ludzi związanych z szeroko pojętą produkcją. Ułatwia im to obecność firmy, które zajmują się tworzeniem profesjonalnych nitów i nitownic.