Cena jednorazowej tlenoterapii

Choroby układu oddechowego są dziś coraz popularniejsze wśród ludzi w każdym wieku. To nie wzięło się znikąd, a przez zanieczyszczenia środowiska, zwłaszcza powietrza. Saturacja spada i pacjent ma kłopoty z oddychaniem, dlatego też musi być podłączony do tlenu.

Czym są komory hiperbaryczne?

komora hiperbaryczna kraków cenaKażdego dnia wykonujemy ponad dwadzieścia jeden tysięcy wdechów i wydechów w spoczynku. Zatem ilość wdychanego powietrza jest ogromna. Jest on nam niezbędny do życia, ale może też powodować ciężkie choroby, jeżeli jest zanieczyszczony substancjami smolistymi i rakotwórczymi. Osoby z chorobami płuc, bardzo często są kierowane do sanatoriów w czystych regionach Polski, gdyż mogą tam się dotlenić. Jednak jakość powietrza w całym kraju nigdy nie dorówna temu, jakim oddychają pacjenci w komorach hiperbarycznych. Dotleniony organizm jest sprawniejszy i mocniejsze, a mózg wydajniej pracuje. Jednakże to nie jedyne zalety pobytu w tej komorze, ponieważ czysty tlen podawany pod trzy razy większym ciśnieniem niż atmosferyczne, wykazuje właściwości lecznicze. Jeżeli jest nam potrzebna komora hiperbaryczna Kraków cena jednego zabiegu, który trwa od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut, wynosi od dwustu do trzystu pięćdziesięciu złotych. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, konieczne jest wykonanie przynajmniej dziesięciu takich zabiegów. W trakcie tlenoterapii, następują trzy, kilkuminutowe przerwy, a pacjenci do komory mogą wchodzić jedynie w bieliźnie i bez ostrych przedmiotów czy biżuterii.

Tlenoterapia prowadzona w komorach hiperbarycznych jest uznawana za całkowicie bezpieczną i nieinwazyjną metodę, która może leczyć wiele rodzajów dolegliwości i schorzeń. Nawet osoby z bólem migrenowym mogą tu szukać pomocy, ponieważ terapia oddziałuje na wiele obszarów mózgu.