Budowa stadionu narodowego

Gdy dostaliśmy informację o ty, że Polska wraz z Ukrainą stworzą dwa państwa, które będą gościć najlepsze drużyny piłkarskie na finałach Euro 2012 to każdy czuł się dumnie i popadł w euforie. Zachwytów nie było końca, bo to największa impreza w Polsce jaka miała się odbyć. Czuliśmy się świetnie, przecież było mnóstwo rzeczy do zrobienia przez bardzo mało czasu.

Trzeba było usprawnić całą infrastrukturę miast organizujących mecze, a w Polsce były to: Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznać. Teraz po dwóch latach od tego wydarzenia, można stwierdzić, że wszystkie miasta wywiązały się wspaniale z powierzonych im zadań. Oczywiście najważniejszą inwestycją budowlaną były stadiony, które trzeba było wybudować na czas, długo przed otwarciem Mistrzostw Europy.
Było to nie lada wyzwanie dla państw organizujących mistrzostwa w Polsce i na Ukrainie. W warszawie miał powstać Stadion Narodowy z prawdziwego zdarzenia. Do tego zadania zostały powołane najlepsze ekipy budowlane w Polsce. Pochłonęło to mnóstwo nakładów finansowych i zatrudniono wielu wykwalifikowanych specjalistów z całego świata którzy byli dowożeni na miejsce budowy wynajętymi busami , ale stadion udał się wyśmienicie. Teraz jest on wizytówką miasta Warszawa, dzięki któremu to miasto jest coraz bardziej rozpoznawalne i zauważalne na całym świecie.
Stadion jest ogromny i piękny, trzeba się tam wybrać i go zobaczyć w całej okazałości. Najlepiej oglądając w środku na trybunach jakiś ważny mecz piłkarski naszej reprezentacji, która obecnie gra coraz lepiej i ciekawiej. Cały stadion jest pomalowany w piało czerwone barwy, a dach owego stadionu jest automatycznie otwierany i zamykany, co jest oczywiście jedną z nowości, którą oferują tylko najlepsze stadiony piłkarskie na całym świecie.

Na pewno mamy się dzięki temu czym chwalić, a Warszawa może tylko na tym jeszcze bardziej w świecie zyskać. Nie ma nic piękniejszego niż widokówka z Warszawy obrazująca wielki Stadion Narodowy na tle pięknej zielonej roślinności. Tego mogą nam inne kraje tylko pozazdrościć, a my mamy się z czego cieszyć.