Blachowkrętów używa się podwieszając sufity

Większości z nas wydaje się, że blachowkręty to element, który wykorzystywany jest na budowie szczególnie w ostatnim jej etapie, czyli przy montażu dachu. Jest w tym dużo prawdy, ponieważ tam wykorzystuje się blachowkręty na szeroką skalę, nie jest to jednak jedyne ich zastosowanie i warto wiedzieć, gdzie jeszcze się nam one przydadzą.

Podwieszanie sufitów jest możliwe dzięki blachowkrętom

blachowkręty do profiliKażdy z nas widział kiedyś podwieszany sufit, w którym zamontowane były tak zwane oczka. To rozwiązanie, które jest naprawdę bardzo atrakcyjne wizualnie i każdy z nas powinien się nim zainteresować, gdyż dzięki niemu można oszczędnie oświetlać nasze mieszkanie, a jednocześnie przy tym osiągnąć bardzo ciekawy efekt wizualny. Jednym z elementów, który odpowiada za to, że nasz sufit dobrze wygląda, jest profil aluminiowy, do którego montowane są specjalne płyty. Montuje się je własnie za pomocą blachowkrętów. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że nawet przy użyciu zwykłej wkrętarki nie powinniśmy mieć problemu z takimi rzeczami jak wkręcenie się w aluminiowy profil, co sprawi, że nasza płyta będzie trzymała się idealnie i nie spadnie nam na głowę, o czym warto pamiętać. Stosowane obecnie blachowkręty do profili aluminiowych są bardzo wytrzymałe. Dzięki nim sufity podwieszane, ale też inne konstrukcje oparte na profilach, są niezwykle trwałe i można je wykorzystywać bez remontów przez wiele lat.

Dobry dostawca będzie wiedział, jakich blachowkrętów potrzebujemy, jeżeli powiemy mu, że interesuje nas podwieszanie sufitów. Zwykle w tym celu wykorzystuje się wkręty, których długość nie przekracza kilku centymetrów, co jest bardzo ważne, szczególnie, jeżeli nad profilami znajdują się przewody elektryczne i nie chcemy ich uszkodzić. Musimy o tym pamiętać.