Biuro tłumaczeń – tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń, które prowadzimy, specjalizuje się w tłumaczeniach symultanicznych, tłumaczeniach ustnych i tłumaczeniach kabinowych.
Nie dla wszystkich osób tłumaczenia te są znane, ale postaramy się wyjaśnić, na czym polegają te tłumaczenia i jak są wykonywane w naszej firmie.

Pierwsze z wymienionych tłumaczeń, czyli tłumaczenia symultaniczne odbywają się jednocześnie z wystąpieniem. Odbywają się w dźwiękoszczelnej kabinie przy udziale co najmniej dwóch tłumaczy. Mówca mówi do mikrofonu na sali, słyszy to też tłumacz i niemalże automatycznie tłumaczy na język docelowy. Aby osoba zainteresowana mogła usłyszeć swój język musi wybrać odpowiedni kanał w swoim odbiorniku.

Kolejnymi tłumaczeniami, które wykonujemy są tłumaczenia ustne, które są nieco powiązane z tłumaczeniami symultanicznymi, bo również mogą być wykonywane w kabinie dźwiękoszczelnej. Obecnie wyróżnia się 11 form tłumaczeń ustnych, którymi są: tłumaczenia ustne konferencyjne, symultaniczne (równoczesne), konsekutywne (następcze), szeptane, liaison (zdanie po zdaniu), tłumaczenia a vista, tłumaczenia ustne prawne lub sądowe, tłumaczenia ustne dla grupy fokusowej, ustne towarzyszące, dla służb publicznych, tłumaczenia medyczne oraz języka migowego. Kolejnymi tłumaczeniami, które również powiązane są z tłumaczeniami symultanicznymi są tłumaczenia kabinowe, które odbywają się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Tłumaczenia tego typu odbywają się w parach (dwóch tłumaczy), którzy tłumaczenia wykonują na zmianę, siedząc w dźwiękoszczelnych kabinach. Cała reszta odbywa się identycznie jak w tłumaczeniach symultanicznych. Dodam również, że tłumaczenia tego typu odbywają się zazwyczaj gdy w danym wydarzeniu bierze udział wielu mówców i słuchaczy jak np., konferencje, kongresy czy szkolenia.

Jeśli przewidujesz takie wydarzenie w swojej firmy nasza oferta jest odpowiednia dla Ciebie!