Bezpieczeństwo to priorytet

W każdym zakładzie pracy znaleźć można wiele elementów, z których jedne chronią powierzchnie przed zabrudzeniem, inne zaś zapewniają nam bezpieczeństwo. Wśród tych pierwszych wymienia się przede wszystkim mieszanki z gumy (między innymi płyty z gumy), które dbają również o bezpieczeństwo pracowników, ale przede wszystkim chronią podłogę przed zabrudzeniem jej olejem czy smarem.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Chodnik elektroizolacyjnyMówiąc o bezpieczeństwie pracowników, koniecznie trzeba pamiętać o chodnikach elektroizolacyjnych. Taki chodnik elektroizolacyjny to rozwiązanie cenne wszędzie tu, gdzie pojawia się ryzyko porażenia prądem elektrycznym. Chodniki elektroizolacyjne stosowane są więc między innymi w stacjach trafo, w których ryzyko porażenia jest naprawdę duże. Umieszcza się je zawsze na powierzchniach poziomych, a więc tych, po których chodzimy. Chodniki elektroizolacyjne mają jednak o wiele więcej cennych właściwości niż tylko zapobieganie porażeniu prądem elektrycznym. Do ich wykonania wykorzystuje się materiały, które nie reagują na substancje kwasowe. Można więc takie chodniki potraktować również jako ochronę powierzchni płaskich przed działaniem kwasów. Tak samo jest, jeśli chodzi o oleje i smary, które również nie niszczą powierzchni chodników elektroizolacyjnych. Jeśli chodzi o działanie temperatur, to chodniki elektroizolacyjne zrobione są tak, aby umieszczać można było je zarówno w pomieszczeniach, w których panuje wysoka, jak i niska temperatura. Dzięki temu istotnie zwiększa się zakres ich zastosowań. Mogą znaleźć się w zasadzie w każdym budynku bez ryzyka, że ulegną uszkodzeniu. Są odporne także na uszkodzenia mechaniczne. Nie niszczą się wtedy, kiedy chodzi się po nich długo i często. Wszystko za sprawą zastosowania do ich produkcji materiałów naprawdę wysokiej jakości (między innymi mieszanka specjalnych elastomerów).

Firmy sprzedające chodniki elektroizolacyjne powinny pamiętać, że elementy te zawsze muszą spełniać określone przez polskie prawo normy, a także mieć za sobą specjalny atest, który poświadcza ich działanie.