Atrakcyjne betonowe płyty ścienne

Właściwości betonu dają ogromne możliwości wykonywania z niego najróżniejszych detali wykończeniowych, ozdobnych, przedmiotów użytkowych. Bardzo efektowne są materiały wykończeniowe stosowane do wykonywania dużych powierzchni ściennych i podłogowych. W przypadku paneli betonowych na ściany mamy ogromny wybór barw i wzorów.

Lekka i trwała ścienna płyta betonowa

płyty betonowe dekoracyjneRozważając remont lub wykończenie dowolnego lokalu warto sięgnąć po płyty betonowe dekoracyjne, które są bardzo uniwersalnym materiałem wykończeniowym produkowanych w wielu kolorach i wzorach. Ze względu na dużą powierzchnię krycia montaż płyt przebiega dość szybko. Nowoczesne technologie produkcji płyt oparte na rozproszonym zbrojeniu ich struktury cyrkonem sprawiają, że podczas ich cięcia nie pękają i nie ulegają kruszeniu. Betonowe panele dekoracyjne są lekkie, cienkie i bardzo wytrzymałe. Zapewnia to najczęściej stosowana do ich produkcji technologia GRC oparta na zbrojeniu struktury płyty siatkami z włókna szklanego. Niska waga płyt betonowych pozwala na montaż na każdym rodzaju ścian. Klienci mają do dyspozycji płyty betonowe o bardzo różnych wzorach na licach. Wzornictwo zadowoli najbardziej wymagających klientów, tym bardziej, że w ofercie są również panele ze wzorem przestrzennym w formacie 3D. Uzyskanie bogatej kolorystyki jest możliwe dzięki barwnikom i kruszywom dodawanym do mieszanek cementowych. Całe to bogactwo wyboru daje szansę na realizację zamierzonych celów aranżacyjnych nie tylko w stylu przemysłowym.

Dekoracyjne panele betonowe po zaimpregnowaniu przeciw wilgoci można stosować w dowolnym pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności. Impregnaty mają też kluczowe znaczenie gdy chcemy obłożyć nimi kominki. Montaż płyt odbywa się w sposób szybki i sprawny na zaprawę klejową. Więcej informacji znajdziemy na stronach producentów.