Algi morskie w tabletkach

Dzięki zdrowemu odżywianiu można przez długi czas cieszyć się zdrowiem i świetnym samopoczuciem. W odpowiednio zbilansowanej diecie powinny znaleźć się wszelkie witaminy oraz minerały niezbędne dla człowieka. Najlepszym tego źródłem są warzywa oraz owoce, jednak często są one pomijane w diecie. Niedobory witamin i minerałów można jednak w szybki sposób uzupełnić stosując odpowiednie suplementy.

Co to jest chlorella?

chlorella w tabletkachAlgi morskie to inaczej wodorosty. Są one źródłem wielu cennych witamin oraz minerałów. Zawierają między innymi magnez, żelazo, białko, beta-karotek oraz witaminę A, witaminę D, witaminę E oraz witaminy z grupy B. Algi morskie są więc bardzo zdrowe, można zakupić je na przykład w formie proszku czy tabletek, chlorella w tabletkach jest niezwykle łatwa w suplementacji. Oczywiście należy przestrzegać dziennej dawki i suplementować ją zgodnie z zaleceniami. Suplementy z morskich wodorostów zyskują coraz większą popularność. Można kupić je w aptekach, w sklepach internetowych i stacjonarnych, szczególnie tych ze zdrową żywnością. Regularne stosowanie suplementów z alg morskich znacznie poprawia stan zdrowia, pomagają one uzupełnić wszelkie niedobory. Są także pomocne w poprawie odporności i w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. 

Nie każdy potrafi komponować posiłki tak, żeby zwierały niezbędne witaminy oraz minerały. Wizyta u dietetyka może być tutaj bardzo pomocna, dietetyk ułoży dietę dostosowaną do każdego indywidualnie, zaleci odpowiednie składniki oraz suplementy. Chlorella sprawdzi się w wielu przypadkach i pomoże uzupełnić wszelkie niedobory, między innymi niedobory witamin, białka, magnezu czy beta-karotenu, które są niezbędne dla organizmu człowieka, i których nie może zabraknąć w codziennej diecie.